הסימנים הגרפולוגיים אינם מקריים, שכן כולנו למדנו לכתוב בבית הספר, עם זאת הביצוע והסגנון של כל אחד הוא אישי,
מה זה אומר עלינו?
לפעמים ייתכן ונמצא דמיון בין כתבים כמו בין פרצופים,
אך כל כתב הוא ייחודי כטביעת אצבע שאין זהה לה. 

קצת על עצמי...

כשהייתי ילדה כבת 12, הגיע לידי ספרה של חנה קורן “גרפולוגיה” ומאז נשביתי בקסמה. תהיתי רבות על מהותם של הסימנים הגרפולוגיים וחשתי צורך עז להבין את משמעותם העמוקה.
בשנת 2012 התחלתי את לימודי הגרפולוגיה אצל אילון בן יוסף ולאחר מכן המשכתי את לימודיי במכללת “מיישרים קו” בהנחיית מורתי גילה כץ. 

סיימתי בהצלחה את מבחני האגודה האמריקאית לגרפולוגיה (AAHA)

כיום אני חברה בדירקטוריון של המרכז הישראלי לגרפולוגיה

https://www.grapho-center.co.il/staff

בעלת תואר שני במנהל עסקים בהתמחות במשאבי אנוש, בעבודתי עוסקת רבות באבחון גרפולוגי של מועמדים לעבודה ומלווה את מנהלי העסק בבחירת העובד.

עבודתי כגרפולוגית היא לשקף לכותב את תכונותיו וסגנון אישיותו שעלו מכתב ידו. למעשה, הסימנים והתשובות נמצאים ממש אצל הכותב, אך הוא לא בהכרח מספיק מודע אליהם או מספיק מכיר ביכולותיו. באבחונים אני מחפשת בכתב את "סימני הדרך" האישיים של הכותב, מה הם יתרונותיו ומעלותיו בהתבסס עליהם יוכל לממש את ייעודו ולחוש את השמחה העצומה שבכך.

בתחום הגרפולוגיה אני מתחברת בעיקר לתחום של ייעוץ אישי והתאמה תעסוקתית.

קראו עוד

מבחן הוארטאג

מבחן הוארטג (מבחן ציור) הוא אחד הכלים האהובים עלי לניתוח אישיות הכותב .
מבחן הורטאג הינו מבחן השלכתי-עיצובי אשר פותח והוצג ע"י ד"ר וארטג בשנת 1939 והוא נשען על מחקרים מדעיים.
המבחן, נוגע בתת-מודע ובשכבה העמוקה ביותר של הנפש, הוא משלים את האבחון הגרפולוגי ומשמש ככלי עיקרי כשניתוח כתב היד אינו מספיק להבנת האישיות במלואה (לדג' בשפות ותרבויות שונות בהן החינוך שאף להשגת כתב יד על פי התקן, מה שמקשה למצוא ייחודיות בכתב היד).

תחומי פעילות

מיון עובדים

למצוא אנשים המתאימים לארגון אינה תמיד משימה פשוטה לביצוע. צריכה להתקיים התאמה דו כיוונית, של המועמד לארגון ושל הארגון למועמד.  לא זו בלבד, כשאנו מקבלים לתפקיד אדם שלאחר תקופה נמצא לא מתאים דיו, מעבר לעוגמת הנפש וצורך במציאת עובד חדש והדרכתו,

 יש בזבוז של זמן אנרגיה וכסף שהושקעו במועמד לא נכון.  
בדיקות גרפולוגיות הפכו נפוצות מאוד בתהליכי קבלה לעבודה, בעיקר כאשר לכל משרה פונים עשרות ומאות אנשים ויש צורך במערכת סינון יעילה.

על ידי אבחון גרפולוגי אבדוק קיום או אי קיום ההתאמה בין המועמד לארגון, אתן סקירה על תכונות המועמד, כגון: אמינות, אחריות, חריצות, מוטיבציה, יחסי-אנוש, כושר ניהולי, התמודדות עם מצבי לחץ ועוד.

הידע המוקדם שיהיה למעסיק בנוגע לחוזקות וחסרונות של העובד, יעזרו לו לייעד את העובד למשימות שיותר מתאימות לאופיו ותכונותיו כמו גם לדעת את נקודות החולשה שלו ומה לא מומלץ לאותו עובד לעשות. האבחון מהווה כלי תומך החלטה והינו כלי יעיל חסכוני ומהיר.

 

חדש למעסיקים!!!

אבחונים תעסוקתיים בוואטספ. המעסיק רושם חמש תכונות הכי חשובות לתפקיד,שולחים סריקה של כתב יד המועמד בוואטספ ומקבלים אבחון מקוצר+ המלצה ב- 190 ₪ בלבד!

לפרטים:

יעל קלוגמן

0543452601

[email protected]

סוגי חוות הדעת:

  • מיון של מכתבי פניות מועמדים למשרה מוצעת.
  • חוות דעת מקוצר (בכתב)
  • חוות דעת מקוצרת בוואטספ.
  • חוות דעת מורחבת, הכוללת התייחסות מפורטת למרכיבי האישיות, תפקוד בעבודה, יחסי אנוש ואמינות.
קראו עוד

אבחון גרפולוגי אישי

"ויאמר ה' לאברם לך לך מארצך וממולדתך ומבית אביך אל הארץ אשר אראך…" הציווי לאברהם אבינו משמש הוראה כללית לכל אדם "לך לך" ע"י ההליכה וההתקדמות , תגלה את עצמך.
בשביל להתחבר לדינמיקה הנכונה של החיים, על האדם לראות את עצמו בתנועה של מסע והתקדמות תמידית.

כל יעד שהושג הוא נקודת המוצא לקראת היעד הבא. לעיתים האדם מרגיש "תקוע" במקום בעייתי מבלי יכולת לצאת ממנו. תחושה זו מנוגדת ליסוד הזרימה הנכונה בחיים ולכן האתגר הניצב לפניו הוא בעיקר לחפש את הדרך לצאת מתחושת התקיעות והייאוש ולנוע קדימה אל היעד.

אבחון אישי הנשען על אבחון גרפולוגי מעמיק, יסייע לך לפתח מודעות עצמית גבוהה יותר ומכאן להבין את עצמך טוב יותר ממקום לא שיפוטי. המטרה העיקרית מהאבחון הוא להציב בפני הנועץ שיקוף של עצמו שיוביל בע"ה לצמיחה והתפתחות אישית.

קראו עוד

חוגי בית והרצאות

אני מציעה הרצאות חווייתיות ומקצועיות. המשתתפים יוצאים מההרצאה עם ידע חדש וחלקם אף מעוניינים להמשיך וללמוד את תחום הגרפולוגיה על היבטיו השונים.
בהרצאות תכנים תמציתיים וממוקדים עם דוגמאות רבות של כתבי יד , גם של משתתפים ומתנדבים אמיצים בקהל.

ההרצאות מתאימות להעשרת עובדים וימי כיף , מותאמות לקהל המשתתפים ומשתנות בהתאם לדרישה. בין הנושאים המועברים בהרצאות ובסדנאות:

* גרפולוגיה ותעסוקה.

* מבחן הורטאג- ציורים כמבחן משלים.
* חתימות ומשמעותן.
* כתבי יד של מפורסמים.
* חדש! הרצאות לנשים- "כיצד תזהי סחיטה רגשית" ?
* זיהוי סימני מצוקה.
* יושר ואמינות בכתב היד.

קראו עוד

אבחון זוגי

האבחון נועד לזהות את קווי הדמיון והשוני בין בני זוג, מציאת מכנה משותף וזיהוי מקור לקונפליקטים בין בני הזוג.  האבחון הזוגי הינו כלי מצוין במגזרים כגון המגזר הדתי והחרדי בתקופת ה"שידוכים" כאשר אין בין בני הזוג הכרות מעמיקה של תקופה ארוכה,

אולם ההחלטה על נישואין קרבה ותשפיע על כל מהלך חייהם ועתידם, כמו כן זהו כלי שהינו מותר הלכתית.   בזוגיות קיימת אלמד באמצעות האבחון על החוויה הזוגית שלכם על חוזקותיה וחולשותיה, אזהה מקורות קונפליקט לעומת החוזקות של בני הזוג, אציע דרכים לעקוף מכשולים לפי סגנונות האישיות של כל אחד מבני הזוג ובכך להימנע מראש ממשברים. 

קראו עוד

הכוונה מקצועית

גם כשאנו כבר בוגרים, לפעמים אנו שואלים את עצמנו "מה ארצה להיות כשאהיה גדול?"
הכוונה מקצועית בעזרת הגרפולוגיה יכולה לסייע למי שמתלבט או רוצה לחדד לעצמו במה הוא רוצה לעסוק בטרם כניסתו לעולם העבודה, או לאנשים המעוניינים בשינוי או הסבה מקצועית.

המטרה העיקרית בהכוונה תעסוקתית היא שהנועץ יהיה במודעות עצמית גבוהה יותר, ומתוך ההבנה העצמית העמוקה לבחור עיסוק שתואם לכישוריו האישיים. אני מאמינה גדולה בכך שכשאדם במסלול הנכון (בייעוד שלו) צינור השפע זורם בקלות יותר וכך ימצא לא רק מקור פרנסה ותגמול כלכלי אלא בעבודה שתזכה אותו בתחושת סיפוק ומוטיבציה גבוהה.

באבחון אני מזהה את הנטיות האישיות ,הכישורים הטבעיים , החוזקות והחולשות של הכותב כמו גם את העולם הרגשי שהינו חלק מהותי בבחירת מסלול מקצועי לחיים.

קראו עוד

לימודי גרפולוגיה

אני מקיימת קורסים מקצועיים המכינים את התלמידים לבחינות ההסמכה של המרכז הישראלי לגרפולוגיה. הקורסים מתקיימים דרך הזום או במפגשים אישיים בגבעת שמואל, כמו כן ניתן להירשם דרכי לקורסים ברחבי הארץ של המרכז הישראלי לגרפולוגיה.

הלימודים מועברים באופן פרטני או בקבוצות קטנות עם סגנון לימוד אישי,  וכוללים חומר תיאורטי ותרגול מעשי בניתוח גרפולוגי ובכתיבת דוחות

קראו עוד

יצירת קשר

יעל קלוגמן, ייעוץ אישי והכוון מקצועי
גבעת שמואל

השארת פרטים